• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Katyń -Smoleńsk

„Prawda Katynia jest stale obecna w naszej świadomości i nie może być wymazana z pamięci Europy”. Nawiązując do słów naszego wielkiego rodaka - Jana Pawła II, uczniowie szkoły dnia 14.04.2014 r. wspominali kolejną rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz katastrofy Smoleńskiej.

Podczas apelu zostały przypomniane wiersze polskich poetów, które najpiękniej opisały wydarzenia sprzed lat. Łucja Kurantowicz zaśpiewała pieśń autorstwa Lecha Makowieckiego „Ostatni list”, czym wzruszyła zgromadzoną na sali publiczność. Montaż słowno – muzyczny stał się jedynie pretekstem do dalszych rozważań i wspomnień ofiar tych, którzy na stałe zapisali się w kartach historii Polski. 

Więcej zdjęć z apelu zobaczyć można tutaj

Facebook fanpage